Tu jesteś:


Menu:

Internetowa Liturgia Godzin

«    Czerwiec 2018    »

PAPIESKIE INTENCJA MODLITEWNA NA CZERWIEC 2018:

Powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

Uwaga użytkownicy urządzeń przenośnych!

Dostępne są teksty Liturgii Godzin na LIPIEC 2018 w formatach EPUB i MOBI. Szczegóły - kliknij tutaj.

 Ps   Ndz   Pon   Wt   Śr   Czw   Pt   Sob   Zw
IV          « 1 2  8
3 4 5 6 7 8 9  9
II  10 11 12 13 14 15 16  10
III  17 18 19 20 21 22 23  11
IV  24 25 26 27 28 29 30  12
Ps - numer tygodnia w psałterzu. Zw - numer tygodnia Okresu Zwykłego. Kolor czarny - link na dany dzień. Kolor granatowy - święto, czerwony - uroczystość (lub niedziela).

IV TYDZIEŃ PSAŁTERZA
VIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
1 Pt Św. Justyna, męczennika Wsp. obowiązkowe
W zakonie cystersów:
NAWIEDZENIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
Uroczystość
2 Sob Dzień powszedni  
Świętych męczenników Marcelina i Piotra Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Świętych męczenników Marcelina i Piotra
Komem. dowolna
W diecezji sandomierskiej:
Błogosławionych męczenników Sadoka i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W zakonie dominikańskim:
Błogosławionych męczenników Sadoka i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W diecezji legnickiej:
Najświętszej Maryi Panny Łaskawej
Wsp. obowiązkowe
U kapucynów:
Św. Feliksa z Nikozji, zakonnika
Wsp. dowolne
W diecezji rzeszowskiej:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W RZESZOWIE
Święto
W kościele katedralnym w Rzeszowie:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W RZESZOWIE
Uroczystość
Najświętszej Maryi Panny Wsp. dowolne
I TYDZIEŃ PSAŁTERZA
IX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
3
Ndz IX Niedziela Zwykła B  
4 Pon Dzień powszedni  
W zakonie dominikańskim:
Św. Piotra z Werony, prezbitera i męczennika
Wsp. obowiązkowe
5 Wt Św. Bonifacego, biskupa i męczennika Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji krakowskiej i w diecezji bielsko-żywieckiej:
Św. Bonifacego, biskupa i męczennika
Wsp. dowolne
W archidiecezji krakowskiej i w diecezji bielsko-żywieckiej:
Bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy
Wsp. dowolne
U sióstr serafitek:
BŁ. MAŁGORZATY ŁUCJI SZEWCZYK, DZIEWICY
Święto
6 Śr Dzień powszedni  
Św. Norberta, biskupa Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Św. Norberta, biskupa
Komem. dowolna
W zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich:
Św. Norberta, biskupa
Wsp. obowiązkowe
W diecezji toruńskiej:
Bł. Marii Karłowskiej, dziewicy
Wsp. dowolne
7 Czw Dzień powszedni  
W archidiecezji krakowskiej i u franciszkanów konwentualnych:
Błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników
Wsp. dowolne
W zakonach karmelitańskich:
Bł. Anny od św. Bartłomieja, dziewicy
Wsp. obowiązkowe
8 Pt NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA (rok B)
Uroczystość
9 Sob Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Wsp. obowiązkowe
U klaretynów:
NIEPOKALANEGO SERCA DZIEWICY MARYI, Patronki Zgromadzenia
Uroczystość
W Świątnikach Górnych:
ŚW. JADWIGI, KRÓLOWEJ, patronki miasta
Uroczystość
W archidiecezji lubelskiej:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA METROPOLITALNEGO W LUBLINIE
Święto
W kościele metropolitalnym w Lublinie:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA METROPOLITALNEGO W LUBLINIE
Uroczystość
W archidiecezji warszawskiej:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI METROPOLITALNEJ W WARSZAWIE
Święto
W bazylice metropolitalnej w Warszawie:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI METROPOLITALNEJ W WARSZAWIE
Uroczystość
II TYDZIEŃ PSAŁTERZA
X TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
10
Ndz X Niedziela Zwykła B  
11 Pon Św. Barnaby, Apostoła Wsp. obowiązkowe
W zakonie kamedulskim:
Św. Paryzjusza, pustelnika
Wsp. dowolne
W diecezji radomskiej:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W RADOMIU
Święto
W kościele katedralnym w Radomiu:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W RADOMIU
Uroczystość
12 Wt Dzień powszedni  
Błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa, i Towarzyszy Wsp. dowolne
W archidiecezji częstochowskiej:
Błogosławionych męczenników Maksymiliana Binkiewicza, Ludwika Rocha Gietyngiera, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W archidiecezji gdańskiej:
Błogosławionych męczenników Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji gnieźnieńskiej:
Błogosławionych męczenników Jana Nepomucena Chrzana, Franciszka Dachtery, Władysława Demskiego, Stanisława Kubskiego, Władysława Mączkowskiego, Mariana Skrzypczaka, Aleksego Sobaszka, Antoniego Świadka, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji katowickiej:
Błogosławionych męczenników Józefa Czempiela, Emila Szramka, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji krakowskiej:
Błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W archidiecezji lubelskiej:
Błogosławionych męczenników Władysława Gorala, biskupa, Kazimierza Gostyńskiego, Stanisława Mysakowskiego, Antoniego Zawistowskiego, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji łódzkiej:
Błogosławionych męczenników Anastazego Pankiewicza, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W archidiecezji poznańskiej:
Błogosławionych męczenników Mariana Konopińskiego, Józefa Kuta, Włodzimierza Laskowskiego, Narcyza Putza, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W archidiecezji przemyskiej:
Błogosławionych męczenników Józefa Achillesa Puchały, prezbitera, Katarzyny Celestyny Faron, dziewicy, Stanisława Starowieyskiego i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W diecezji bydgoskiej:
Błogosławionych męczenników Franciszka Dachtery, Antoniego Świadka, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W diecezji elbląskiej:
Błogosławionych męczenników Władysława Demskiego, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji kaliskiej:
Błogosławionych męczenników Franciszka Stryjasa i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:
Błogosławionych męczenników Bronisława Kostkowskiego i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji płockiej:
Błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, Leona Wetmańskiego, biskupów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W diecezji sandomierskiej:
Błogosławionych męczenników Antoniego Rewery, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji świdnickiej:
Błogosławionych męczenników Władysława Błądzińskiego, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji tarnowskiej:
Błogosławionych męczenników Romana Sitki, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W diecezji toruńskiej:
Błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W prowincjach OFM:
Błogosławionych męczenników Narcyza Tuchana, Krystyna Gondka, Anastazego Pankiewicza, prezbiterów, Marcina Oprządka, Brunona Zembola, zakonników, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
U franciszkanów konwentualnych:
Błogosławionych męczenników Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, prezbiterów, Tymoteusza Trojanowskiego i Bonifacego Żukowskiego, zakonników, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
U kapucynów:
Błogosławionych męczenników Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, prezbiterów, Fidelisa Chojnackiego, Symforiana Duckiego, zakonników, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W II Zakonie Franciszkańskim:
Błogosławionych męczenników Marii Teresy Kowalskiej, dziewicy, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W zakonie dominikańskim:
Błogosławionych męczenników Michała Czartoryskiego, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W Zgromadzeniu Sióstr św. Dominika:
Błogosławionych męczenników Julii Rodzińskiej, dziewicy, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W zakonach karmelitańskich:
Błogosławionych męczenników Alfonsa Marii Mazurka, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
U salezjanów:
Błogosławionych męczenników Franciszka Kęsego i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej:
Błogosławionych męczenników Józefa Cebuli, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W Aleksandrowie Kujawskim:
BŁ. EDWARDA GRZYMAŁY, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, patrona miasta
Uroczystość
W diecezji radomskiej:
Św. Barnaby, Apostoła
Wsp. obowiązkowe
13 Śr Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
Wsp. obowiązkowe
W zakonie cystersów:
Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
Komem. obowiązkowa
W zakonach franciszkańskich:
ŚW. ANTONIEGO Z PADWY, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA
Święto
W Jaśle, w Przeworsku, w Tomaszowie Mazowieckim i w powiecie tomaszowskim:
ŚW. ANTONIEGO Z PADWY, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA, patrona miasta i powiatu
Uroczystość
14 Czw Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika Wsp. obowiązkowe
W diecezji bydgoskiej:
Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, patrona diecezji
Wsp. obowiązkowe
W zakonie cystersów:
Bł. Gerarda, mnicha
Wsp. dowolne
U redemptorystów:
Eucharystycznego Serca Jezusa
Wsp. dowolne
15 Pt Dzień powszedni  
W archidiecezji gnieźnieńskiej:
Bł. Jolanty, zakonnicy, patronki archidiecezji
Wsp. obowiązkowe
W diecezji kaliskiej:
Bł. Jolanty, Księżnej Kaliskiej, zakonnicy
Wsp. obowiązkowe
U klaretynów:
Św. Marii Michaliny od Najświętszego Sakramentu, dziewicy
Wsp. obowiązkowe
W zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich:
Św. Bernarda z Góry Jowisz, zakonnika
Wsp. obowiązkowe
16 Sob Dzień powszedni  
W zakonie cystersów:
Św. Lutgardy, dziewicy
Wsp. obowiązkowe
U kapucynów i u klarysek-kapucynek:
Bł. Florydy Cevoli, dziewicy
Wsp. dowolne
W prowincjach OFM:
Bł. Jana z Parmy, prezbitera
Wsp. dowolne
W diecezji radomskiej:
Błogosławionych męczenników Kazimierza Grelewskiego, Stefana Grelewskiego, Franciszka Rosłańca, Bolesława Strzeleckiego, Kazimierza Sykulskiego, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
Najświętszej Maryi Panny Wsp. dowolne
III TYDZIEŃ PSAŁTERZA
XI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
17
Ndz XI Niedziela Zwykła B  
W diecezji sosnowieckiej i w Puławach:
ŚW. ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, ZAKONNIKA, głównego patrona diecezji i miasta
Uroczystość
W zgromadzeniach Sióstr Albertynek i Braci Albertynów:
ŚW. ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, ZAKONNIKA
Uroczystość
18 Pon Dzień powszedni  
W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z ROKITNA, głównej Patronki diecezji
Uroczystość
19 Wt Dzień powszedni  
Św. Romualda, opata Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Św. Romualda, opata
Komem. dowolna
W zakonach benedyktyńskich:
Św. Romualda, opata
Wsp. obowiązkowe
W zakonie kamedulskim:
ŚW. ROMUALDA, OPATA
Uroczystość
20 Śr Dzień powszedni  
W diecezjach opolskiej i świdnickiej:
Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji krakowskiej:
Bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera
Wsp. dowolne
W prowincjach OFM:
Błogosławionych męczenników Patryka O'Helay'a, biskupa, Conn O'Rourke'a, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Wspomnienie zmarłych członków Zakonu oraz ich rodzin
 
21 Czw Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika Wsp. obowiązkowe
W zakonie cystersów:
Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Komem. obowiązkowa
U jezuitów:
Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Wsp. obowiązkowe
W diecezji opolskiej:
Najświętszej Maryi Panny Opolskiej
Wsp. obowiązkowe
W Opolu:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OPOLSKIEJ, głównej Patronki miasta
Uroczystość
W diecezji świdnickiej:
Najświętszej Maryi Panny, Przyczyny naszej radości
Wsp. obowiązkowe
22 Pt Dzień powszedni  
Św. Paulina z Noli, biskupa Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Św. Paulina z Noli, biskupa
Komem. dowolna
Świętych Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a, męczenników Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Świętych Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a, męczenników
Komem. dowolna
23 Sob Dzień powszedni  
U salezjanów:
Św. Józefa Cafasso, prezbitera
Wsp. obowiązkowe
Najświętszej Maryi Panny Wsp. dowolne
IV TYDZIEŃ PSAŁTERZA
XII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
24
Ndz NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA
Uroczystość
W metropolii wrocławskiej (archidiecezja wrocławska, diecezje legnicka i świdnicka):
NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA, głównego patrona metropolii
Uroczystość
W Toruniu, Rypinie i Chojnicach:
NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA, patrona miasta
Uroczystość
25 Pon Dzień powszedni  
W archidiecezji gdańskiej i w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:
Bł. Doroty z Mątowów
Wsp. dowolne
W archidiecezji warmińskiej:
Bł. Doroty z Mątowów
Wsp. obowiązkowe
W diecezji elbląskiej:
Bł. Doroty z Mątowów, patronki diecezji
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji poznańskiej:
Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej z Gostynia
Wsp. obowiązkowe
W Gostyniu:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŚWIĘTOGÓRSKIEJ Z GOSTYNIA
Święto
W zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich:
Bł. Marii Lhuilier, dziewicy i męczennicy
Wsp. obowiązkowe
26 Wt Dzień powszedni  
Św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera Wsp. dowolne
W Sanoku:
Św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, patrona miasta
Wsp. obowiązkowe
U kapucynów:
Bł. Andrzeja Jacka Longhina, biskupa
Wsp. dowolne
U kapucynów:
Bł. Jakuba z Ghaziru, prezbitera
Wsp. dowolne
W diecezji pelplińskiej:
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła
Wsp. dowolne
27 Śr Dzień powszedni  
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła
Komem. dowolna
W diecezji pelplińskiej:
Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy
Wsp. obowiązkowe
U redemptorystów:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Święto
W diecezji toruńskiej oraz w Jaworznie i w Mielcu:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY NIEUSTAJĄCEJ POMOCY, głównej Patronki diecezji i miasta
Uroczystość
28 Czw Św. Ireneusza, biskupa i męczennika Wsp. obowiązkowe
29 Pt ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
Uroczystość
W diecezjach gliwickiej i legnickiej oraz w Poznaniu, w Dusznikach-Zdroju i w Olsztynku:
ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA, głównych patronów diecezji i miasta
Uroczystość
30 Sob Dzień powszedni  
Świętych Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Świętych Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego
Komem. dowolna
W zakonach franciszkańskich:
Bł. Rajmunda Lulla, męczennika
Wsp. dowolne
U redemptorystów:
Bł. Januarego Marii Sarnellego, prezbitera
Wsp. dowolne
W Rodzinie św. Pawła:
ŚW. PAWŁA APOSTOŁA, patrona Rodziny św. Pawła
Uroczystość
Najświętszej Maryi Panny Wsp. dowolne


Wyślij do nas maila
STRONA GŁÓWNA
TEKSTY ILG | OWLG | LITURGIA HORARUM | KALENDARZ LITURGICZNY | DODATEK | INDEKSY | POMOC
CZYTELNIA | ANKIETA | LINKI | WASZE LISTY | CO NOWEGO?

Teksty Liturgii Godzin - © Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum
 
Kalendarz liturgiczny 2016