Tu jesteś:


Menu:

Internetowa Liturgia Godzin

«    Czerwiec 2019

PAPIESKA INTENCJA MODLITEWNA NA CZERWIEC 2019:

Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.

 Ps   Ndz   Pon   Wt   Śr   Czw   Pt   Sob   OW / Zw
II            « 1  6
III  2 3 4 5 6 7 8  7
II  9 10 11 12 13 14 15  10
III  16 17 18 19 20 21 22  11
IV  23 24 25 26 27 28 29  12
30              13
Ps - numer tygodnia w psałterzu. OW / Zw - numer tygodnia Okresu Wielkanocnego / Okresu Zwykłego. Kolor czarny - link na dany dzień. Kolor granatowy - święto, czerwony - uroczystość (lub niedziela).

II TYDZIEŃ PSAŁTERZA
VI TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
1 Sob
Przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego:
Św. Justyna, męczennika
Wsp. obowiązkowe
Poza Polską (tu, gdzie obchodzono już uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego):
Św. Justyna, męczennika
Wsp. obowiązkowe
III TYDZIEŃ PSAŁTERZA
VII TYDZIEŃ OKRESU WIELKANOCNEGO
2
Ndz Wniebowstąpienie Pańskie (rok C)
Uroczystość
Poza Polską (tu, gdzie obchodzono już uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego):
VII Niedziela Wielkanocna (rok C)
 
3 Pon Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy Wsp. obowiązkowe
U bonifratrów:
Św. Jana Grandego, zakonnika
Wsp. obowiązkowe
W kościele katedralnym w Rzeszowie:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W RZESZOWIE
Uroczystość
4 Wt Dzień powszedni  
W zakonie dominikańskim:
Św. Piotra z Werony, prezbitera i męczennika
Wsp. obowiązkowe
5 Śr Św. Bonifacego, biskupa i męczennika Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji krakowskiej i w diecezji bielsko-żywieckiej:
Św. Bonifacego, biskupa i męczennika
Wsp. dowolne
W archidiecezji krakowskiej i w diecezji bielsko-żywieckiej:
Bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy
Wsp. dowolne
U sióstr serafitek:
BŁ. MAŁGORZATY ŁUCJI SZEWCZYK, DZIEWICY
Święto
6 Czw Dzień powszedni  
Św. Norberta, biskupa Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Św. Norberta, biskupa
Komem. dowolna
W zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich:
Św. Norberta, biskupa
Wsp. obowiązkowe
W diecezji toruńskiej:
Bł. Marii Karłowskiej, dziewicy
Wsp. dowolne
7 Pt Dzień powszedni  
W archidiecezji krakowskiej i u franciszkanów konwentualnych:
Błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników
Wsp. dowolne
W diecezji bielsko-żywieckiej:
Bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika
Wsp. dowolne
W diecezji tarnowskiej:
Bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika
Wsp. dowolne
W zakonach karmelitańskich:
Bł. Anny od św. Bartłomieja, dziewicy
Wsp. obowiązkowe
8 Sob Św. Jadwigi, królowej Wsp. obowiązkowe
W Świątnikach Górnych:
ŚW. JADWIGI, KRÓLOWEJ, patronki miasta
Uroczystość
U salezjanów:
Bł. Stefana Sándora, zakonnika i męczennika
Wsp. obowiązkowe
W zgromadzeniach i instytutach Rodziny św. Pawła:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW
Święto
U sióstr apostolinek:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW
Uroczystość
U pallotynów:
NAJŚWIĘTSZEJ DZIEWICY MARYI, KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW, Patronki Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego
Uroczystość
Poza Polską:
Dzień powszedni
 
IV TYDZIEŃ PSAŁTERZA
9
Ndz Zesłanie Ducha Świętego (rok C)
Uroczystość
II TYDZIEŃ PSAŁTERZA
X TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
10 Pon NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA
Święto
W archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej oraz w diecezjach drohiczyńskiej i ełckiej:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA, głównej Patronki diecezji
Uroczystość
Poza Polską:
Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
Wsp. obowiązkowe
11 Wt Św. Barnaby, Apostoła Wsp. obowiązkowe
W zakonie kamedulskim:
Św. Paryzjusza, pustelnika
Wsp. dowolne
W diecezji radomskiej:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W RADOMIU
Święto
W kościele katedralnym w Radomiu:
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W RADOMIU
Uroczystość
12 Śr Dzień powszedni  
Błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa, i Towarzyszy Wsp. dowolne
W archidiecezji białostockiej:
Błogosławionych męczenników Mieczysława Bohatkiewicza, Henryka Hlebowicza, Władysława Maćkowiaka, Stanisława Pyrtka, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W archidiecezji częstochowskiej:
Błogosławionych męczenników Maksymiliana Binkiewicza, Ludwika Rocha Gietyngiera, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W archidiecezji gdańskiej:
Błogosławionych męczenników Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji gnieźnieńskiej:
Błogosławionych męczenników Jana Nepomucena Chrzana, Franciszka Dachtery, Władysława Demskiego, Stanisława Kubskiego, Władysława Mączkowskiego, Mariana Skrzypczaka, Aleksego Sobaszka, Antoniego Świadka, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji katowickiej:
Błogosławionych męczenników Józefa Czempiela, Emila Szramka, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji krakowskiej:
Błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W archidiecezji lubelskiej:
Błogosławionych męczenników Władysława Gorala, biskupa, Kazimierza Gostyńskiego, Stanisława Mysakowskiego, Antoniego Zawistowskiego, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji łódzkiej:
Błogosławionych męczenników Anastazego Pankiewicza, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W archidiecezji poznańskiej:
Błogosławionych męczenników Mariana Konopińskiego, Józefa Kuta, Włodzimierza Laskowskiego, Narcyza Putza, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W archidiecezji przemyskiej:
Błogosławionych męczenników Józefa Achillesa Puchały, prezbitera, Katarzyny Celestyny Faron, dziewicy, Stanisława Starowieyskiego i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W diecezji bydgoskiej:
Błogosławionych męczenników Franciszka Dachtery, Antoniego Świadka, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W diecezji drohiczyńskiej:
Błogosławionych męczenników Antoniego Beszty-Borowskiego, Mieczysława Bohatkiewicza, Edwarda Grzymały, Władysława Maćkowiaka, Michała Woźniaka, prezbiterów, Marii Marty Kazimiery Wołowskiej, dziewicy, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji elbląskiej:
Błogosławionych męczenników Władysława Demskiego, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji ełckiej:
Błogosławionych męczenników Marianny Biernackiej i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji kaliskiej:
Błogosławionych męczenników Franciszka Stryjasa i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:
Błogosławionych męczenników Bronisława Kostkowskiego i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji łomżyńskiej:
Błogosławionych męczenników Adama Bargielskiego, Michała Piaszczyńskiego, prezbiterów, Marianny Biernackiej i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji opolskiej:
Błogosławionych męczenników Józefa Cebuli, Alojzego Ligudy, Emila Szramka, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji płockiej:
Błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, Leona Wetmańskiego, biskupów, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W diecezji radomskiej:
Błogosławionych męczenników Kazimierza Grelewskiego, Stefana Grelewskiego, Franciszka Rosłańca, Bolesława Strzeleckiego, Kazimierza Sykulskiego, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji sandomierskiej:
Błogosławionych męczenników Antoniego Rewery, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji świdnickiej:
Błogosławionych męczenników Władysława Błądzińskiego, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W diecezji tarnowskiej:
Błogosławionych męczenników Romana Sitki, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W diecezji toruńskiej:
Błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W diecezji włocławskiej:
Błogosławionych męczenników Edwarda Grzymały, Henryka Hlebowicza, Dominika Jędrzejewskiego, Henryka Kaczorowskiego, Józefa Kurzawy, Wincentego Matuszewskiego, Leona Nowakowskiego, Józefa Straszewskiego, prezbiterów, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego:
Błogosławionych męczenników Władysława Miegonia, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W prowincjach OFM:
Błogosławionych męczenników Narcyza Tuchana, Krystyna Gondka, Anastazego Pankiewicza, prezbiterów, Marcina Oprządka, Brunona Zembola, zakonników, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
U franciszkanów konwentualnych:
Błogosławionych męczenników Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, prezbiterów, Tymoteusza Trojanowskiego i Bonifacego Żukowskiego, zakonników, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
U kapucynów:
Błogosławionych męczenników Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka, prezbiterów, Fidelisa Chojnackiego, Symforiana Duckiego, zakonników, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W II Zakonie Franciszkańskim:
Błogosławionych męczenników Marii Teresy Kowalskiej, dziewicy, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W zakonie dominikańskim:
Błogosławionych męczenników Michała Czartoryskiego, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W Zgromadzeniu Sióstr św. Dominika:
Błogosławionych męczenników Julii Rodzińskiej, dziewicy, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W zakonach karmelitańskich:
Błogosławionych męczenników Alfonsa Marii Mazurka, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
U salezjanów:
Błogosławionych męczenników Franciszka Kęsego i Towarzyszy
Wsp. dowolne
W Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej:
Błogosławionych męczenników Józefa Cebuli, prezbitera, i Towarzyszy
Wsp. obowiązkowe
W Aleksandrowie Kujawskim:
BŁ. EDWARDA GRZYMAŁY, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, patrona miasta
Uroczystość
U pasjonistów:
Bł. Wawrzyńca Marii Salviego, prezbitera
Wsp. dowolne
13 Czw JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA (rok C)
Święto
W Jaśle, w Przeworsku, w Tomaszowie Mazowieckim i w powiecie tomaszowskim:
ŚW. ANTONIEGO Z PADWY, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA, patrona miasta i powiatu
Uroczystość
Poza Polską (tu, gdzie nie obchodzi się dzisiaj święta Chrystusa-Kapłana):
Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
Wsp. obowiązkowe
14 Pt Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika Wsp. obowiązkowe
W diecezji bydgoskiej:
Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, patrona diecezji
Wsp. obowiązkowe
W zakonie cystersów:
Bł. Gerarda, mnicha
Wsp. dowolne
Poza Polską:
Dzień powszedni
 
15 Sob Dzień powszedni  
W archidiecezji gnieźnieńskiej:
Bł. Jolanty, zakonnicy, patronki archidiecezji
Wsp. obowiązkowe
W diecezji kaliskiej:
Bł. Jolanty, Księżnej Kaliskiej, zakonnicy
Wsp. obowiązkowe
U klaretynów:
Św. Marii Michaliny od Najświętszego Sakramentu, dziewicy
Wsp. obowiązkowe
W zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich:
Św. Bernarda z Góry Jowisz, zakonnika
Wsp. obowiązkowe
Najświętszej Maryi Panny Wsp. dowolne
III TYDZIEŃ PSAŁTERZA
XI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
16
Ndz NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (rok C)
Uroczystość
17 Pon Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika Wsp. obowiązkowe
W diecezji sosnowieckiej i w Puławach:
ŚW. ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, ZAKONNIKA, głównego patrona diecezji i miasta
Uroczystość
W zgromadzeniach Sióstr Albertynek i Braci Albertynów:
ŚW. ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, ZAKONNIKA
Uroczystość
Poza Polską:
Dzień powszedni
 
18 Wt Dzień powszedni  
W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z ROKITNA, głównej Patronki diecezji
Uroczystość
19 Śr Dzień powszedni  
Św. Romualda, opata Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Św. Romualda, opata
Komem. dowolna
W zakonach benedyktyńskich:
Św. Romualda, opata
Wsp. obowiązkowe
W zakonie kamedulskim:
ŚW. ROMUALDA, OPATA
Uroczystość
20 Czw NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (rok C)
Uroczystość
Poza Polską (tu, gdzie uroczystość Bożego Ciała przeniesiona jest na niedzielę):
Dzień powszedni
 
21 Pt Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika Wsp. obowiązkowe
W zakonie cystersów:
Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Komem. obowiązkowa
U jezuitów:
Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Wsp. obowiązkowe
W diecezji opolskiej:
Najświętszej Maryi Panny Opolskiej
Wsp. obowiązkowe
W Opolu:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OPOLSKIEJ, głównej Patronki miasta
Uroczystość
W diecezji świdnickiej:
Najświętszej Maryi Panny, Przyczyny naszej radości
Wsp. obowiązkowe
22 Sob Dzień powszedni  
Św. Paulina z Noli, biskupa Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Św. Paulina z Noli, biskupa
Komem. dowolna
Świętych Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a, męczenników Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Świętych Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More'a, męczenników
Komem. dowolna
Najświętszej Maryi Panny Wsp. dowolne
IV TYDZIEŃ PSAŁTERZA
XII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
23
Ndz XII Niedziela Zwykła C  
Poza Polską (tu, gdzie uroczystość Bożego Ciała przeniesiona jest na niedzielę):
NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (rok C)
Uroczystość
24 Pon NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA
Uroczystość
W metropolii wrocławskiej (archidiecezja wrocławska, diecezje legnicka i świdnicka):
NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA, głównego patrona metropolii
Uroczystość
W Toruniu, Rypinie, Chojnicach i Stargardzie:
NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA, patrona miasta
Uroczystość
25 Wt Dzień powszedni  
W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej:
Bł. Doroty z Mątowów
Wsp. dowolne
W archidiecezji gdańskiej:
Bł. Doroty z Mątowów
Wsp. dowolne
W archidiecezji warmińskiej:
Bł. Doroty z Mątowów
Wsp. obowiązkowe
W diecezji elbląskiej:
Bł. Doroty z Mątowów, patronki diecezji
Wsp. obowiązkowe
W archidiecezji poznańskiej:
Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej z Gostynia
Wsp. obowiązkowe
W Gostyniu:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŚWIĘTOGÓRSKIEJ Z GOSTYNIA
Święto
W zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich:
Bł. Marii Lhuilier, dziewicy i męczennicy
Wsp. obowiązkowe
26 Śr Dzień powszedni  
Św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera Wsp. dowolne
W Sanoku:
Św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, patrona miasta
Wsp. obowiązkowe
U kapucynów:
Bł. Andrzeja Jacka Longhina, biskupa
Wsp. dowolne
U kapucynów:
Bł. Jakuba z Ghaziru, prezbitera
Wsp. dowolne
W diecezji pelplińskiej:
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła
Wsp. dowolne
27 Czw Dzień powszedni  
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła Wsp. dowolne
W zakonie cystersów:
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła
Komem. dowolna
W diecezji pelplińskiej:
Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy
Wsp. obowiązkowe
U redemptorystów:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Święto
W diecezji toruńskiej oraz w Jaworznie i w Mielcu:
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY NIEUSTAJĄCEJ POMOCY, głównej Patronki diecezji i miasta
Uroczystość
28 Pt NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA (rok C)
Uroczystość
29 Sob ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
Uroczystość
W diecezjach gliwickiej i legnickiej oraz w Poznaniu, w Dusznikach-Zdroju i w Olsztynku:
ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA, głównych patronów diecezji i miasta
Uroczystość
I TYDZIEŃ PSAŁTERZA
XIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO
30
Ndz XIII Niedziela Zwykła C  
W Rodzinie św. Pawła:
ŚW. PAWŁA APOSTOŁA, patrona Rodziny św. Pawła
Uroczystość


Wyślij do nas maila
STRONA GŁÓWNA
TEKSTY ILG | OWLG | LITURGIA HORARUM | KALENDARZ LITURGICZNY | DODATEK | INDEKSY | POMOC
CZYTELNIA | ANKIETA | LINKI | WASZE LISTY | CO NOWEGO?

Teksty Liturgii Godzin - © Copyright by Konferencja Episkopatu Polski i Wydawnictwo Pallottinum
 
Kalendarz liturgiczny 2016